MENÜ

Sağlıklı Spor Hakkında Bilgilendirme

Yan yana geldiğinde eşsiz bir uyum sağlayan “Spor” ve “Sağlık” kelimeleri için atılabilecek en güzel başlık “Sağlıklı Spor” olsa gerek. Etrafımızda spor yapan yada spora başlamak isteyen sayısız insan mevcut ancak bu kişilerin niçin spor yaptıklarını sorsanız çeşitli cevaplar almanız da muhtemeldir.

Spor salonumuza gelen her üye ile tek tek tanışırım. Ad soyad v.s gibi klasik suallerin ardından spor geçmişi, sakatlık durumu gibi özel bilgileri de öğrenir ve neden spora geldiklerini sorarım. Aldığım cevaplar şu şekilde;

    Zayıflamak istiyorum
    Göbeğimi eritmek istiyorum
    Kalçalarımı sıkılaştırmak istiyorum
    Daha güçlü olmak istiyorum
    Önümüzdeki ay düğün var
    Bu yaz sahile çıktığımda bakışların üzerimde olmasını istiyorum
    Eski elbiselerimi giyemez oldum, israf olmasını da istemiyorum
    Duydum ki bizim Ayşe’de yazılmış spora bu yüzden bende buradayım
    TV’deki, dergilerdeki  (Erkekler) kaslı erkekleri yada (Kadınlar) tığ gibi manken kızları model aldım

Alamadığım cevap;

    Sağlıklı ve formda olmak için buradayım

Acıdır ki sağlıklı olmayı kriter olarak kabul etmeyen bir toplum da dünyanın en çok ilaç tüketen ülkeleri listesine girecek ve bir çok kronik hastalığın müptelası olacaktır. Ayrıca sadece diyetler yada mucize haplar ile verilen kilolar da uzun vadede geri dönecek olup, önceden çok sağlıklı olan bizler, biraz sağlıklı ya da hastalıklı sınıfına düşmüş olacağız.

Sağlıklı Spor Nedir?


Sağlıklı bir bedene sahip olmak için yapılan spordur. Özetle damar sertliği, ensülin direnci, diyabet gibi hastalıkları minimize etmeye ve vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Daha iyi anlaşılabilmesi için şöyle diyelim, elli yaşınıza geldiğinizde kendinizi otuz yaşında hissediyorsanız yada yetmiş yaşınıza geldiğinizde kırk yaşında hissediyorsanız “Sağlıklı Spor”un gerekliliklerini yerine getirmişsiniz demektir.

KAYNAK : www.sagliklihoca.com

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.
Ad - Soyad :
Telefon No :